כסף וכלכלה

הלוואות- מדריך למתחילים

 

 

 

הקלות בה אנחנו יכולים לקבל הלוואה בלתי נסבלת. בסמס, ווטסאפ, שלטי חוצות ובעצם לאן שלא תסתכלו מישהו כנראה יציע לכם הלוואה ללא פיקוח וללא מצפון ובעיקר, בלי לבדוק אם יש לכם יכולות החזר ואם כן, מה יכולת ההחזר שלכם. אז חשוב לעצור רגע לפני שאתם ממהרים לקחת הלוואה רק כי בא לכם לקנות אופנוע חדש, להזמין חופשה בחו"ל או שאתם חייבים לכסות את המינוס, אספנו עבורכם כמה מושגי יסוד בהלוואות מא' ועד ת':

בטחונות

נכסים של הלווה, המשמשים בערבון להבטחת ההלוואה. כלומר, אם יקרה מצב בו הלווה, לא יהיה מסוגל להחזיר את ההלוואה, המלווה יוכל לעקל את הביטחון שניתן לו בתהליך לקיחת ההלוואה ולמכור אותו על מנת לכסות את החוב של הלווה. אלה יכולים להיות: רכב, דירה, עסק או כל נכס אחר שיש ללווה שיש לו ערך כספי.

 

ברירת מחדל

מצב שבו הלווה לא מצליח להחזיר את הלוואה על פי התנאים שסיכם עם המלווה בזמן מתן ההלוואה. ואז נאלץ המלווה לנקוט בצעדים שנקבעו מראש במידה וזה יהיה התרחיש.

 

דחייה

בקשה לשינוי בלוח התשלומים. כלומר, לעיכוב מסוים בהחזר ההלוואה שלא נקבע קודם לכן.

 

הלוואה

עסקה פיננסית שבה מישהו משלם עבור זה שהוא מקבל כסף של מישהו אחר. המישהו האחר הזה יכול להיות גורם בנקאי ובמקרה הזה ההלוואה תיקרא הלוואה בנקאית, או הלוואה חוץ בנקאית שלווים מחברת אשראי, חבר, קורב משפחה או חברת הלוואות כלשהיא. ישנן סוגי הלוואות רבים כמו הלוואות אשראי, הלוואות רכב, משכנתא עבור בית, הלוואה עסקית שהלווה לוקח במטרה לפתוח עסק, להרחיב אותו או לכסות חובות אליהם נקלע העסק או הלוואה לצרכן שצריך את סכום הכסף למטרות אישיות או משפחתיות.

 

הפחתה

מונח חשבונאי שמתייחס לתהליך הקצאת עלות נכס בלתי מוחשי על פני תקופת זמן. במקרה הזה, הפחתה הכוונה לתקופת הזמן עליה נפרש החזר ההלוואה שלקחתם.

המונח הפחתה מתייחסים לנכסים בלתי מוחשיים. בעסקים, הוא מתייחס לפריסת התשלומים.

 

יתרת חוב

כל סכום שנותר מהתשלום בזמן נתון.

לווה

זה שמקבל את ההלוואה מהמלווה שהוא נותן ההלוואה.

משכנתא

הלוואה לכל דבר, מובטחת בביטחונות שמחייבים את הלווה

 

פיגור בהחזר התשלומים

כאשר הלווה מאחר בתשלומי החזר ההלוואה. מה שבדרך כלל גורר אחריו ריבית נוספת.

 

פריסת תשלומים

בדרך כלל, יש 2 דרכים להחזרת הלוואה ואתם כלווים, צריכים להבין איזו מהן יותר מתאימה לכם באופן אישי:

"לוח שפיצר"

סדרה של תשלומים קבועים וזהים, שמיועדת למקרים בהם הלווה מסוגל להחזיר סכום קבוע בכל חודש.

"הלוואת גישור"

תשלום אחד גדול בתום תקופת ההלוואה. פריסת תשלומים המקובלת במקרים בהם הלווה צריך סכום כסף באופן מיידי מהבנק, כאשר במקביל הוא יודע שהוא אמור לקבל סכום כסף גדול ממקור כלשהו.

קרן

סכום ההלוואה המקורי נטו ללא הריבית שהתווספה עליו. כאשר הלווה מבצע תשלום חודשי להחזר ההלוואה, חלק מהכסף משלם את הריבית וחלק את הקרן.

ריבית

התשלום שהמלווה מחליט לקחת עבור הכסף שהעביר ללווה. ריבית נמדדת בדרך כלל באחוזים שנתיים או חודשיים.

שטר חוב

הסכם משפטי בין המלווה ללווה, המבטיח שהלווה מתחייב להחזיר את בכום הכסף שקיבל מהלווה.

 

תשלום

סכום ההלוואה שניתן ללווה. ישנן הלוואות עם תשלומים מרובים, כלומר: הלווה לא מקבל את כל הסכום בבת אחת, אלא בתשלומים.

 

לסיכום, אנחנו מקווים שעזרנו קצת להבין מי נגד מי כשמדובר בלקיחת הלוואה. חשוב לבדוק לעומק כל הצעה מפתה להלוואה ולא משנה כמה דחוף אתם צריכים את הכסף. בדקו היטיב את תנאי ההחזר, בדקו לעומק את הגוף ממנו אתם לווים ושאלו את עצמכם בכנות האם תוכלו לעמוד בתנאי ההחזר בלי להיכנס לטירוף כלכלי.  

הוסף תגובה

לחץ כאן להוספת תגובה

אודות המחבר

באזוקי

באזוקי מקפיד שצוות הכותבים והעורכים שלו יכתבו רק על נושאים שמעניינים אותם באופן אישי, כל אחד בתחומו. אנחנו יודעים מניסיון, שאם זה מצחיק, מרגש, מעניין, מעשיר, מפחיד או מסקרן אותנו, זה בטוח יהיה רלוונטי, פרקטי וכיפי עבור קהל הגולשים שלנו.
מקווים שאתם נהנים ומזמינים אתכם לכתוב לנו על נושאים נוספים שמעניינים אתכם ותרצו שנוסיף לאתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות