כסף וכלכלה

עצות ששוות זהב מוורן באפט

 

 

 

וורן באפט, מדורג נכון ליולי 2018, במקום הרביעי בטבלת עשירי העולם. את הונו צבר בזכות השקעות חכמות, מה שהציב אותו במקום מכובד כמשקיע הפרטי הגדול בעולם. הוא בעלים של חברת ההחזקות ברקשייר האת'ווי. הונו האישי נאמד בכ-81 מילארד דולר ממנו הבטיח לתרום 99% בחייו.

 

קבלו אוסף של עצות הזהב שלו למשקיעים בגוף ראשון: 

 

1. תמיד עדיף להשקיע בעתודות מאשר לשבת על המזומנים

כלומר: לצבור הון במזומן זה לא משהו שמשתלם לעשות לדעתו. הכסף הוא נייר וערכו יורד עם הזמן ותלוי בהמון גורמים נזילים. עדיף לקחת את המזומנים ולהשקיע במקומות ונכסים נכונים.

 

2. להמתין להזדמנויות הנכונות

בעסקים כמו בחיים, מי שמצטייד בסבלנות והקשבה מרוויח יותר מאחרים. מה שצריך זה להיות תמיד להיות קשוב לשוק ולחברות המובילות במשק ולדעת מתי להיכנס בצורה אוביקטיבית לא מתוך אימפולס או פזיזות.

 

3. ללכת נגד הזרם

כלומר: לסגת מהשקעות כשכולם מתלהבים מהן ולהיכנס להשקעות כשכולם מפחדים מהן.

 

4. ללמוד היטיב את מניות החברה שאתם משקיעים בה

לבדוק את התנהלות החברה לאורך שנים, את היציבות שלה, את התנודות שלה ורק אחר כך לקנות בה חלק.

 

5. להשקיע בעצמכם

הכוונה היא להשקיע בהתפתחות האישית שלכם כבני אדם, לקחת סדנאות של תקשורת בין אישית ולהפוך למומחים בתחום. תקשורת בין אישית טובה, יכולה להוביל אתכם למקומות רחוקים ולקשרים עסקיים ארוכי טווח.

 

6. לקבל באהבה את הטעויות שלכם

יש משפט שאומר: " מי שלא עושה לא טועה". אז עד שלא תנסו לא תדעו וגדולי העשירים בעולם, נפלו לא פעם ולא פעמיים. החוכמה היא להצליח יותר מאשר לטעות בדיוק כמו שקרה לוורן באפט, לקבל את הטעויות בהצלחה וללמוד מהן.

 

7. לא צריך להבין בהכל

כדוגמה נותן באפט את המפגש הראשון שלו עם ביל גייטס כשביל שאל אותו אם ישקיע באינטרנט וורן ענה לו שהוא אפילו לא מבין למה צריך מחשב. הכוונה בהקצנה כמובן היא שכדי להצליח בעסקים אתה לא צריך להבין בהכל, אתה צריך רק להבין בכמה תחומים מצומצמים וספציפים שמעניינים אותך ללמוד אותם לעומק ולהשקיע בהם בצורה חכמה או במילים אחרות: וורן באפט דווקא לא מצדד בגישה של גיוון השקעות. הוא חושב שצריך רק כמה טובות מאשר הרבה השקעות שמפזרות את ההון שלך בצורה לא נכונה. מבחינתו שמדובר בהשקעות אז המשפט "תפסת מרובה לא תפסת" תופס גם כאן.

 

לסיכום, אם בדיוק צברתם סכום כסף שאתם מייעדים להשקעה וחוששים, אנחנו מקווים שעזרנו במשהו והיי, אולי לא תהיו וורן באפט הבא, אבל צריך להתחיל ממשהו. 

לצפייה בסרטון לחצו כאן 

ואם אתם רוצים לדעת קצת יותר על ביטקוין כדאי לכם ללחוץ כאן:

Join the Bitcoin Secret!

 

תגיות

הוסף תגובה

לחץ כאן להוספת תגובה

אודות המחבר

דנה אלקבץ

מנהלת, כותבת ועורכת התוכן בבאזוקי. קופירייטרית, כותבת ועורכת תוכן יותר מעשור. בנוסף, שחקנית ואמא ל-3. חיה ונושמת תוכן מאז ומתמיד. אוהבת מילים ואנשים והכי אוהבת להגיש את המילים הנכונות לאנשים הנכונים. לגעת, לרגש ולהעשיר עולמות דרך המילה הכתובה ובכלל, פריקית של תוכן איכותי.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות