Buzzuki Blogs כדאי לדעת

רותם, ביבי ורשתות חברתיות

 

 

ביום ראשון, לפני שבוע בדיוק, ה- 10.3.19, סערה ובערה הרשת בעקבות פרסום שהעלתה רותם סלע, מגישת טלוויזיה ודוגמנית, לחשבון האינסטגרם שלה, בעקבות ראיון של חברת הכנסת מירי רגב עם רינה מצליח. רותם התייחסה לעובדה שרינה מצליח לא הגיבה כשמירי רגב הסבירה שהציבור חייב להיזהר כי במידה ובני גנץ יבחר, הוא יהיה חייב להקים ממשלה עם הערבים. "ומה הבעיה עם הערבים???" שאלה רותם והמשיכה ליום העמוס שלה. רק שאז, באופן מפתיע ובלי שום הכנה מוקדמת, קיבלה תגובה לחשבון האינסטרם מלא אחר מאשר בנימין נתניהו, שבתשובה כתב שרותם טועה ומדינת ישראל היא מדינת הלאום היהודי בלבד. נתניהו גם הוסיף וסייג שכמובן שיש מקום וזכויות לאזרחי המדינה הערבים וממשלתו עשתה רבות כדי להגן על זכויות אלה. מאוחר יותר, החלו להתקיף את חשבון האינסטגרם של רותם תגובות שליליות במילים עדינות, מאזרחים זועמים שהשתמשו במילים רדודות ואף באיומים. כמעט באופן מיידי, הצטרפו לתמיכה ברותם גל גדות ושלומית מלכה בדעה שלא יעלה על הדעת שבישראל 2019, מישהו לא יכול להביע את עמדתו מתוך פחד. 

 

אז נתחיל מזה שיהיה ברור שאנחנו לא נוקטים צד בויכוח, רק חושבים שחשוב מאוד שכולנו נבין מה בדיוק קורה כאן:

 

1. לא משנה אם אתם מסכימים עם רותם סלע או לא, אתם חייבים להודות שמדובר כאן באישה אמיצה ואינטלגנטית שלא מפחדת לצאת לאור עם האמת והאמונה שלה. כשזה כשלעצמו מעורר השראה לכל אדם שחי כאן ולאמשנה אם הוא מפורסם, אם הוא גבר או אישה. יש כאן ראייה חותכת לאישה ששוב  מוכיחה שהיא לא רק מהמין היפה, אלא הרבה יותר חשוב מזה, המין החזק. שעומד ומעזה להגיד את אשר על ליבה, בלי לפחד ובלי להתקפל כשנורים לעברה ממטרים של גידופים ודעות קוטלות.

 

גל גדות- וונדרוומן אמיתית. מתוך: ויקיפדיה.

2. ההתגייסות הכמעט מיידית של גל גדות ושלומית מלכה, בלי חשש או פחד לאבד חלק מקהל המעריצים שלהן או משהו אחר, ממחישה שוב כמה נשים אמיצות וכמה כוח יש לנו כשאנחנו חוברות אחת לשנייה וכמה נתמוך בחברה טובה בעת הצורך בכל מחיר.

 

3. אם נעשה רגע זום אאוט וניקח צעד אחורה, נבין איזה כוח עצום יש לרשתות חברתיות בכלל ולאינסטגרם, במקרה הספציפי הזה ונזכור לעשות בהם שימוש נכון. אמנם לא לכולנו יש את מספר העוקבים שיש לרותם סלע, גל גדות או שלומית מלכה, אבל הכלי הזה מאפשר לכל אחד מאיתנו לקום ולהביע את דעתו ולהגיד את אשר על ליבו, על פי הערכים והאמונות האישיות שלו. אז חשוב שנדע להשתמש בבמה הזאת בחכמה ורגישות לסובבים אותנו. הכוח הרב של הכלי הזה יכול גם להזיק כשעושים בו שימוש לא נכון ראו ערך שיימינג, חרם והסתה ברשת ותהיו ערים למתרחש, במיוחד אם אתם הורים לילדים או מתבגרים.

 

 

 

4. התגובה המהירה של ביבי מוכיחה שוב איזה גאון תקשורתי הוא. לא משנה מה הדעה שלכם לגביו את זה אי אפשר לקחת לו. הוא אף פעם לא נשאר מאחור ותמיד דואג להיות הכי מעודכן בכל הקשור לטכנולוגיות, רשתות חברתיות ודרכים פופולריות לתקשר עם הציבור. הוא יודע איפה הציבור נמצא ושם הוא דואג להיות, במקביל לשימוש נכון בדפוסי שפה וסלנג בעברית ואנגלית.

 

 

לסיכום, בישראל של 2019, כדאי ורצוי שלא נפחד להביע דעה אמיתית וכנה, בתנאי שהיא לא פוגעת באף אחד אחר, שנשים ימשיכו להיות חזקות וגאות ושנדע להשתמש ברשתות החברתיות כראוי. 

הוסף תגובה

לחץ כאן להוספת תגובה

אודות המחבר

דנה אלקבץ

מנהלת, כותבת ועורכת התוכן בבאזוקי. קופירייטרית, כותבת ועורכת תוכן יותר מעשור. בנוסף, שחקנית ואמא ל-3. חיה ונושמת תוכן מאז ומתמיד. אוהבת מילים ואנשים והכי אוהבת להגיש את המילים הנכונות לאנשים הנכונים. לגעת, לרגש ולהעשיר עולמות דרך המילה הכתובה ובכלל, פריקית של תוכן איכותי.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות